HATIMAE CHAGGA BARBIE AMALIZA BEEF AMSAMEHE PREZZO KWA MOYO WAKE WOTE


We had barely recovered from Chagga Barbie's vicious first salvo at Prezzowhen she opened a can of worms exposing her former lover.

In the midst of a stream profanity, she revealed that Prezzo was broke and mocked him for his $8000 Chrysler.

This is how part of what she said “ Range unazo couple sio au nikale ka $8000 crossfire Chrysler ka 2002 kaliko na miles 150,000 plus hapa wivu ulikuwa unakusumbua”

After spilling all this vitriol,she finally cooled off and said that she had forgiven him in this statement

"Am thankful to have family and few friends that support me unconditional, was advised from day one to stay away from him but bse of Power of Love I end up not listening, I followed my heart but @the end I saw it all on my own eyes. Wanna take time to apologize to everyone, I just learn a lesson in a hard way but am thankful too that I cleared my chest. #LoveCanMakeUsActCrazy Prezzo ur not my enemy, I forgive u from my heart n may God be with u n give u everything u have ever wish for. #Peace "
Share on Google Plus

About Bachema

Blog hii inamilikiwa na Bachema Media,Kwa Biashara na Matangazo Wasiliana nasi kwa Tigo:0716687646,Email.bachematz@gmail.com.kama una wimbo pia unaweza kutuma kwenye email.bachematz@gmail.com.Karibu utangaze nasi kwa Bei Nafuu Kabisa.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments :

Post a Comment